טיפולי Deep TMS

Our Treatments

הטיפולים

פלטפורמה לטיפול בהתוויות נפשיות ונוירולוגיות

פלטפורמת הטיפולים של BrainsWay מבוססת על טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך שנקראת Deep TMS. שיטת טיפול זו מצליחה להגיע לשטחים עמוקים ונרחבים במוח ומבצעת מגנטית גרייה נרחבת ואפנון עצבי תפקודי באותם אזורים.

מכשיר ה-Deep TMS שבאמצעותו מתבצע הטיפול בנוי מסלילים ייחודיים המוגנים בפטנט, הממוקמים בתוך קסדה. במהלך הטיפול, הקסדה מותאמת בנוחות אל ראשו של המטופל. טיפול זה של BrainsWay נבדק עד כה ביותר מ-60 מחקרים קליניים ברחבי העולם. בארה”ב, קיבל המכשיר של החברה את אישור ה-FDA לטיפול בדיכאון קליני/מז’ורי (MDD) בשנת 2013, את אישור ה-FDA (במסלול הסיווג “דה נובו” למכשור חדשני) לטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) בשנת 2018, וכעת קיבל את אישור ה-FDA ככלי עזר להפסקת עישון לטווח קצר.

איך פועל Deep TMS

Deep TMS משתמש בשדות אלקטרומגנטיים לוויסות יעיל ובטוח של הפעילות העצבית במבנים במוח שזוהו כמקור לבעיות נפשיות או נוירולוגיות מסוימות. ככל שהטיפול מתקדם, התסמינים של ההפרעה הספציפית פוחתים הן מבחינת תדירות והן מבחינת עוצמה, והמטופל זוכה לשיפור באיכות החיים.

מהלך הטיפול ב-Deep TMS

במהלך טיפול ב-Deep TMS, מונחת על ראשו של המטופל קסדה מרופדת המכילה סליל H-Coil המבוסס על טכנולוגיה המוגנת בפטנט. לפני שמפעילים את המכשיר, יש להתאים את הקסדה בצורה אופטימלית, על מנת למקד את הטיפול במבנים ספציפיים במוח שבהם יש לחולל את הגירוי. כשהמכשיר מופעל, השדות האלקטרומגנטיים נשלחים לדרכם לצורך ויסות הפעילות של המבנים הרלוונטיים במוח, תוך שהם מכסים אזורים נרחבים יותר מאלה שהצליחו לכסות מכשירי ה-TMS הקונבנציונליים מן הדורות הקודמים. יכולת זו של ה-Deep TMS מונעת את בעיות המיקוד שאפיינו לעתים את טיפולי ה-TMS הקונבנציונליים. Deep TMS מתאפיין גם ביכולת לווסת באופן ישיר את המבנים שנמצאים באזורים עמוקים יותר של המוח, שקשה יותר להגיע אליהם, ובכך הוא משפר את היעילות הכוללת של הטיפול.

How deep TMS works?

תופעות לוואי אפשריות של הטיפול ב-Deep TMS

הודות להיותו של מכשיר ה-Deep TMS לא פולשני, במרבית המקרים תופעות הלוואי שלו מינימליות וזמניות. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר של טיפול זה היא כאב ראש מקומי וחולף באזור הטיפול. בדרך כלל, הכאב חולף מעצמו לאחר הטיפולים הראשונים. מדובר בתופעת לוואי זמנית, אך ניתן גם ליטול משככי כאבים ללא מרשם על-מנת להפיגה. תופעות לוואי נוספות, פחות שכיחות, כוללות התכווצויות שרירים וכאבים בלסת. חלק קטן מהמטופלים חווים תחושות בקרקפת או עוויתות/התכווצויות בפָּנים, אך גם תופעות אלה חולפות בדרך כלל לאחר הטיפולים הראשונים ויכולות להיעלם בעזרת כוונונים של מיקום הקסדה ושל הגדרות הגרייה. קיים גם סיכון מזערי לפרכוסים (2 ל-10,000 איש).

בנוסף, חשוב לציין שהטיפול ב-Deep TMS לא גורם לתופעות הלוואי החמורות בהרבה שנגרמות פעמים רבות כתוצאה מטיפולים אחרים בהפרעות נפשיות. למשל, תופעות הלוואי האפשריות של טיפול תרופתי נגד דיכאון כוללות בחילה, עלייה במשקל, אובדן החשק המיני וחוסר תפקוד מיני; ואילו הטיפול ב-ECT (נזעי חשמל) עלול לגרום לאובדן הזיכרון לטווח קצר.  

למי יכול הטיפול ב-Deep TMS להועיל?

הודות ליתרונות הרבים שלו, Deep TMS יועיל בסבירות גבוהה לקהלי יעד מגוונים:

Deep TMS אושר בארה”ב על ידי ה-FDA הודות ליכולת שלו לטפל בבטיחות וביעילות בהתוויות הקליניות הבאות:

בנוסף, הוא קיבל את סימון CE האירופי ואושר כטיפול בטוח בהתוויות שצוינו לעיל ובמספר התוויות נוספות:

  • מחלת אלצהיימר (AD).
  • אוטיזם.
  • הפרעה דו-קוטבית.
  • כאב כרוני.
  • טרשת נפוצה (MS).
  • פרקינסון.
  • שיקום לאחר אירוע מוחי.
  • הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD).
  • התסמינים השליליים של סכיזופרניה.

קבוצה נוספת שהטיפול ב-Deep TMS יכול לסייע לה היא מטופלים שאינם מגיבים לטיפול תרופתי. למעשה, תוצאות של מחקר רב-מרכזי משנת 2015 שפורסמו בכתב-העת World Psychiatry הראו כי אחד מכל שלושה מטופלים הסובלים מדיכאון שאינו מגיב לטיפול תרופתי הצליח להגיע להפוגה לאחר ארבעה שבועות של טיפול אקוטי באמצעות Deep TMS. 80% מהמטופלים שלא הגיבו מיידית לטיפול זה חוו שיפור מאוחר יותר, בשלב הטיפול ההמשכי. השפעה רבה אף יותר של הטיפול ב-Deep TMS נמצאה בטיפול קליני שלא במסגרת מחקר: מחקר שהסתמך על נתונים שהתקבלו מלמעלה מ-1,000 משתתפים שטופלו בשל דיכאון גילה כי כ-75% מהם הגיעו לתוצאה קלינית טובה לאחר הטיפול ב-Deep TMS, כאשר אחד מתוך כל שני משתתפים הגיע להפוגה.

מטופלים המעוניינים בטיפול נפשי לא פולשני, בעל יעילות מוכחת קלינית, ירוויחו כנראה גם הם מטיפול זה. למעשה, עובדת היותו של הטיפול ב-Deep TMS לא פולשני מאפשרת לו להיות חף מתופעות הלוואי שהוזכרו קודם לכן, שעלולות להתלוות לטיפולים פולשניים. 

הודות לטכנולוגיית H-Coil המוגנת בפטנט, שעליה מבוסס הטיפול ב-Deep TMS, אין כל צורך בהרדמה ואין תקופת החלמה לאחר טיפול. כתוצאה מכך, ניתן לשלב את הטיפולים בשגרת יומו של המטופל, והמטופל יכול לנהוג בעצמו בחזרה מהמרפאה לאחר כל טיפול. 

ניתן גם לשלב את הטיפול ב-Deep TMS בין טיפולים קיימים אחרים שניתנים למטופל, וכך להגביר את היעילות. כלומר, גם מטופלים שכבר נוטלים תרופות יכולים להוסיף לפרוטוקול הטיפול גם את שיטת Deep TMS. רבים שניסו זאת מדווחים על השפעה כוללת טובה יותר.

הטיפולים הפסיכיאטריים של BrainsWay

למד/י כיצד טכנולוגיית ה-Deep TMS של BrainsWay יכולה לסייע בטיפול בהפרעות נפשיות.

באישור FDA באישור CE באישור אמ"ר
דיכאון וחרדה

דיכאון קליני הוא הפרעה נוירופסיכיאטרית שמתבטאת בהשפעות רגשיות, פיזיולוגיות והתנהגותיות.

באישור FDA באישור CE באישור אמ"ר
הפרעה טורדנית כפייתית (OCD)

BrainsWay Introduces the First FDA Cleared (De-Novo), Non-invasive, Medical Device for the Treatment of OCD.

באישור FDA באישור CE באישור אמ"ר
גמילה מעישון

BrainsWay מציגה את המכשיר הרפואי הראשון שאושר על ידי ה-FDA בתחום ההתמכרויות לטיפול לא פולשני...

באישור CE באישור אמ"ר
הפרעה דו-קוטבית

הפרעה דו-קוטבית, המוכרת גם בשם מאניה-דפרסיה

באישור CE באישור אמ"ר
הפרעת דחק פוסט-טראומטית – PTSD

הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) היא תגובת חרדה קיצונית למצב מסכן חיים

באישור CE באישור אמ"ר
סכיזופרניה (תסמינים שליליים)

תרופות אנטי פסיכוטיות עוזרות לעתים קרובות בטיפול בתסמינים החיוביים של סכיזופרניה

הטיפולים הנוירולוגיים של BrainsWay

למד כיצד טכנולוגיית ה-TMS של BrainsWay יכולה לסייע בטיפול בהפרעות נוירולוגיות.

באישור CE באישור אמ"ר
טיפול באלצהיימר

מחלת האלצהיימר היא גורם מרכזי להתדרדרות קוגניטיבית חריפה בקשישים.

באישור CE באישור אמ"ר
אוטיזם

אוטיזם הוא מוגבלות התפתחותית מורכבת המופיעה בדרך כלל בנקודה כלשהי במהלך שלוש שנות...

באישור CE באישור אמ"ר
כאב כרוני

נוירופתיה נפוצה בקרב אוכלוסיית חולי הסוכרת, ומשפיעה על כ-50% מהמטופלים בעלי מחלות כרוניות.

באישור CE באישור אמ"ר
טרשת נפוצה (MSC)

טרשת נפוצה (MSC) היא מחלה דלקתית הפוגעת במעטפת העצבים של מערכת העצבים המרכזית

באישור CE באישור אמ"ר
מחלת פרקינסון

מחלת פרקינסון היא הפרעה ניוונית במערכת העצבים המרכזית

באישור CE באישור אמ"ר
שיקום לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי הוא אובדן התפקודיות של המוח עקב הפרעה באספקת הדם למוח.