הגרייה הקונוונציונלית לעומת הגרייה העמוקה

Deep vs. Traditional TMS

למה דווקא Deep TMS?

מחקרים, טכנולוגיה וחוויית משתמש ברמות הגבוהות ביותר

הטכנולוגיה התקדמה בקצב מהיר בעשורים האחרונים – לא כדאי שגם מערכת ה-TMS שלך תעשה זאת?

שיטת Deep TMS של BrainsWay היא טכנולוגיית ה-TMS המתקדמת ביותר הקיימת, ויש לה מספר יתרונות מרכזיים על פני מערכות ה-TMS הקונוונציונליות.

הודות לחדשנות חסרת-תקדים, למחקרים קליניים ולשימוש קליני במאות מרפאות ובתי חולים ברחבי העולם, BrainsWay היא החברה היחידה שמקדמת את השימוש ב-Deep TMS לאזורי טיפול חדשים בתחומי הפסיכיאטריה, הנוירולוגיה והטיפול בהתמכרויות.

עיצוב הסליל הייחודי של BrainsWay מאפשר גרייה עמוקה יותר ונרחבת יותר מזו שאפשרו הסלילים של ה-TMS הסטנדרטי שצורתם לרוב היא כצורת הספרה 8, וכתוצאה מכך הפעלת תאי העצב טובה יותר, יש פחות סיכוי לטעויות במיקוד ושיעורי היעילות גבוהים1. לעומת זאת, בסלילי ה-TMS הסטנדרטיים מאז שהוצגו לראשונה ב-1985 חלו שינויים מינוריים בלבד.

היתרונות הקליניים של Deep TMS על פני ה-TMS הסטנדרטי אומתו במחקר עצמאי מסוג ראש בראש שהשווה בין טכנולוגיות ה-TMS1.

מעבר לטכנולוגיה עצמה, BrainsWay מעצימה את קהל המטפלים בתחום בריאות הנפש ומאפשרת להם להגיע להצלחות בטיפול בשיטת Deep TMS באמצעות המודלים העסקיים הגמישים שלנו והתמיכה הכוללת בלקוחות.

מרחיבים את חקר הטיפול הנוירופסיכיאטרי

ריבוי שימושים מוכחים קלינית

BrainsWay מובילה את מגמת הפיתוח של טיפולים חדשניים במגוון רחב של הפרעות מוחיות.

בניגוד לטיפולים הקונוונציונליים ב-TMS שהתמקדו בעיקר בטיפול בדיכאון קליני מז’ורי (MDD), מכשיר ה-Deep TMS הוא מכשיר ה-TMS היחיד שהוכח במחקרים קליניים מסוג ביקורת עמיתים כיעיל לטיפול בדיכאון קליני, בתסמיני חרדה אצל חולי דיכאון, ב-OCD ובהתמכרות לעישון.

BrainsWay ממשיכה להשקיע במחקר כדי לבדוק את פוטנציאל הרחבת השימושים ב-Deep TMS. המוצרים שלנו קיבלו את סימון CE לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות ונוירולוגיות נוספות באירופה, ואנו עובדים על קבלת ה-FDA להתוויות אלה.

Coil Rendering Array

ניסיון קליני עשיר

Deep TMS של BrainsWay אומת בלמעלה מ-60 ניסויים קליניים מבוקרים עם הקצאה אקראית (RCT), מבוקרי פלצבו, שכללו למעלה מ-3,000 מטופלים, ונכון להיום השיטה נבדקת ביותר מעשרה ניסויי RCT נוספים. חקר ה-Deep TMS הוליד יותר מ-300 פרסומים. אף חברה לייצור TMS סטנדרטי לא השקיעה בחקר הטכנולוגיה שלה בקנה מידה כזה.

מדי יום, מעל 600 מערכות של BrainsWay פועלות בעולם, ומעל 100,000 מטופלים טופלו ביותר מ-2.5 מיליון מפגשי טיפול2.

עיצוב סליל H מתקדם ומוגן בפטנט

Electric Field Decay

גרייה עמוקה יותר ונרחבת יותר, המפעילה יותר תאי עצב

טכנולוגיית Deep TMS, הייחודית ל-BrainsWay, מאפשרת הפעלה לא פולשנית של מבנים נרחבים יותר ועמוקים יותר במוח מאלה שאליהם הצליחו להגיע מערכות ה-TMS הסטנדרטיות עם סלילים בצורת הספרה 8. הודות לכך, יש לסליל ה-H פוטנציאל טיפול במגוון נרחב יותר של הפרעות נוירופסיכיאטריות.

בכל התצורות של TMS, עוצמת הגרייה דועכת ככל שמגיעים עמוק יותר במבנה המוח. בזכות עיצוב הסליל הייחודי שלנו, עוצמת הגרייה יכולה להיות יעילה אפילו באזורים עמוקים יותר במוח, הקשורים להתוויות שבהן אנו מטפלים1.

במטופלים קשישים, הטיפולים הקונוונציונליים ב-TMS עשויים שלא להצליח לחדור עמוק מספיק ליצירת השפעה טיפולית, כפי שקורה במקרה של דיכאון בקשישים3.

Electric Field Map

Deep TMS מפחית את הסבירות לטעויות במיקוד

השדה החשמלי הנרחב יותר שמופק על ידי סליל ה-H מגרה כמות גדולה בהרבה של תאי עצב, מה שממזער משמעותית את הסבירות לכך שהמכשיר לא ימצא את אזור המטרה. ב-TMS הסטנדרטי, אם המיקום מוסט אפילו במילימטר, 40% ממינון הטיפול הנדרש עלול ללכת לאיבוד4. הסבירות המזערית לכך שהמכשיר של BrainsWay יפספס את היעד מונעת את הצורך במערכת יקרה, מורכבת ומבוססת-MRI לניווט בין תאי העצב.

השקה עקבית עם הקרקפת של הסליל למתן יעיל של מינון הטיפול

סליל ה-H ארוז בקסדה המרופדת של BrainsWay, הינו גמיש ומאפשר השקה יציבה ועקבית עם הקרקפת של המטופל לכל אורך הטיפול, כך שאין צורך בתוכנת ניווט נוירולוגי. בניגוד למערכות TMS קונוונציונליות אחרות, סליל ה-H מקובע לראשו של המטופל, מה שמפחית את אפשרות התזוזה של הסליל במהלך הטיפול והכרחי להבטחת תוצאות קליניות מהימנות.

TMS comparison

יעילות מוכחת קלינית טובה יותר מזו של ה-TMS הסטנדרטי

Proven Clinical Superiority Over Traditional TMS

נתונים ממחקרים קליניים “ראש בראש”

המחקר העצמאי מסוג ראש בראש של טכנולוגיות TMS, שפורסם ב-Journal of Psychiatric Research, קבע כי טיפול ב-Deep TMS בשילוב עם טיפול תרופתי סטנדרטי יעיל בהורדת רמות הדיכאון בקרב מטופלי MDD ברמה טובה בהרבה מזו של ה-TMS הסטנדרטי בתוספת תרופות או מזו של טיפול תרופתי בלבד5.

Deep TMS לא הראה כל הבדל בבטיחות או בסבילות המטופלים לעומת ה-TMS המסורתי.

ידידותי למטפלים ולמטופלים

קלות שימוש משופרת למטפלים

ממשק מסך המגע של BrainsWay תוכנן להיות ידידותי למשתמש, ומדריך את המטפל לאורך הטיפול כדי לקבוע את עוצמת הסף המוטורי של המטופל ואת מיקום הסליל. תכונה חדשנית זו הופכת את תהליך ההגדרה לקראת כל מטופל למהיר יותר מזה של מערכות ה-TMS הרגילות.

Find MT Screen

נוחות מרבית למטופל

במערכות ה-TMS הרגילות, המרפאה מוגבלת לכיסא מסוג מסוים. ראשו של המטופל מקובע לכסא בצורה לא ידידותית. כל תנועה, אפילו של מילימטר, יכולה לגרום להחמצת היעד.

סלילי ה-H של BrainsWay מובנים בתוך קסדה מרופדת מקוררת וידידותית לשימוש, המאפשרת למטופל להישאר נייד במהלך הטיפול מבלי שהדבר ישפיע על רמת הדיוק. המרפאות יכולות לבחור כל כסא שנראה להן נוח ושמתאים לעיצוב המרפאה. גמישות זו גם מאפשרת טיפול באנשים עם מוגבלות תנועה, למשל כאלה הנעזרים בכסא גלגלים.

OCD Treatment


  1. Zibman et al. An In-Depth Look at BrainsWay Technology (Deep TMS). BrainsWay White Paper (2018)
  2. Data on File.  BrainsWay.
  3. Kaster T et al. (2018) Efficacy, tolerability, and cognitive effects of deep transcranial magnetic stimulation for late-life depression: a prospective randomized controlled trial. Neuropsychopharmacology 43:2231-2238
  4. Data on file. Neuronetics, Inc.  https://neurostar.com/depression-tms-therapy/precision/
  5. Filipčić I et al. (2019) Efficacy of repetitive transcranial magnetic stimulation using a figure-8-coil or an H1-Coil in treatment of major depressive disorder; A randomized clinical trial. Journal of Psychiatric Research 114: 113-119​.