שאלות נפוצות של רופאים ומטפלים

Deep TMS של BrainsWay אושר בשלב זה על ידי ה-FDA לטיפול בדיכאון קליני/מז’ורי (MDD) ובתסמיני חרדה אצל חולי דיכאון, בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) ובהפסקת עישון. מחקרים חדשים ומבטיחים נערכים כיום ובשאיפה שהמוצר יקבל בעתיד את אישור ה-FDA גם לטיפול במצבים נפשיים ונוירולוגיים נוספים, אשר כבר אושרו באירופה.

למידע נוסף על כל האישורים הרשמיים שהתקבלו עבור הטיפול ב-Deep TMS.

באופן כללי, אין להשתמש ב-Deep TMS של BrainsWay במטופלים שיש להם שתלי מתכת באזור הגלגלות, אם את/ה רופא/ה המפנה לטיפול גרייה מוחית, כדאי לברר אם מטופל/ת שלך עומד/ת בקריטריונים לטיפול ב-Deep TMS של BrainsWay, יש להיוועץ ברופא/ה המספק/ת את טיפולי גרייה מוחית.

טכנולוגיית הגרייה המגנטית המוחית העמוקה Deep TMS של BrainsWay הוכחה כיעילה במטופלים הסובלים ממגוון בעיות נפשיות, כולל דיכאון קליני/מז’ורי (MDD), תסמיני חרדה אצל חולי דיכאון, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) ומצבים רבים נוספים המפורטים באתר של BrainsWay. בנוסף, הודות לכך שהטיפול ב-Deep TMS אינו פולשני ומתאפיין בסבילות גבוהה, הוא מועיל במיוחד לאלה הסובלים מתופעות הלוואי של הטיפולים התרופתיים או של הטיפול בנזעי חשמל ECT. הוא יעיל גם למטופלים שלא מצאו מזור מספק בטיפול פסיכותרפי.

למידע נוסף על המטופלים שיכולים לשפר את איכות החיים הודות לטיפול ב-Deep TMS.

מחקרים קליניים רבים שפורסמו בכתבי-עת רפואיים בעלי שם הגיעו למסקנה שהטיפול ב-Deep TMS של BrainsWay מצליח לשכך תסמינים של מצבים נפשיים ונוירולוגיים ולספק למטופלים הקלה רבה.

קראו מידע נוסף על היעילות של Deep TMS בעמוד המחקרים הקליניים שלנו, או לחצו כאן כדי לקרוא על הראיות הקליניות ליעילות של Deep TMS.

הטיפול של BrainsWay נבדק על התוויות קליניות שונות ביותר מ-60 מחקרים קליניים במוסדות מחקר מובילים ברחבי העולם. טיפול Deep TMS של BrainsWay קיבל את אישור ה-FDA לטיפול בדיכאון ובתסמיני חרדה שאינם מגיבים לטיפול אחר, וזמין במדינות השונות בעולם.

BrainsWay גם קיבלה את אישור ה-FDA לטכנולוגיה חדשנית (סיווג “דה נובו”) כטיפול נוסף המסייע למטופלים בוגרים הסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD).

יש לי מטופל שניסה מספר תרופות נגד דיכאון ולא הגיע לתוצאות טובות – מהם הסיכויים לשיפור מצבו עם הטיפול ב-Deep TMS של BrainsWay?

Deep TMS של BrainsWay יעיל בטיפול בקשת רחבה של סובלים מדיכאון, לרבות מקרים של דיכאון חמור ועמיד לטיפולים אחרים. ה-FDA אישר את השימוש ב-Deep TMS של BrainsWay לטיפול בסובלים מדיכאון שניסו בין סוג אחד לארבעה סוגים של תרופות נגד דיכאון ללא כל שיפור.

BrainsWay גם קיבלה את אישור ה-FDA לטכנולוגיה חדשנית (סיווג “דה נובו”) כטיפול נוסף המסייע למטופלים בוגרים הסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) וגם אישורי FDA לגמילה מעישון ולטיפול בתסמיני חרדה אצל חולי דיכאון.

טכנולוגיית הגרייה המגנטית המוחית העמוקה Deep TMS של BrainsWay היא שיטת טיפול בטוחה ולא פולשנית שהוכחה כיעילה בשיכוך מגוון בעיות נפשיות ונוירולוגיות. תופעות לוואי מינוריות וזמניות שעשויות לצוץ חולפות בדרך כלל מעצמן. על המטופלים להיוועץ ברופא המספק טיפולי גרייה מוחית כדי לברר אם Deep TMS מתאים להם.

למידע נוסף על הבטיחות ועל תופעות הלוואי של Deep TMS.

הטיפול ב-Deep TMS של BrainsWays הוכח כבטוח ויעיל, ואין לו תופעות לוואי סיסטמתיות ידועות. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר מתרחשת בזמן הטיפול כאשר המטופל עשוי לחוות כאב קל או אי נוחות באזור הטיפול, והיא זמנית. לרוב, זה קורה רק בשבוע הראשון של הטיפול ב-TMS. תופעות לוואי נוספות עשויות לכלול התכווצות שרירים וכאבים בלסת. קיים גם סיכון מזערי לפרכוסים (2 ל-10,000 איש).

טכנולוגיית הגרייה המגנטית המוחית העמוקה Deep TMS של BrainsWay היא שיטת טיפול לא פולשנית, מוגנת בפטנטים, שהוכחה כיעילה בשיכוך התסמינים של בעיות נפשיות כגון דיכאון קליני ותסמיני חרדה אצל חולי דיכאון (MDD) והפרעה טורדנית כפייתית (OCD).

למידע נוסף על תהליך הטיפול ב-Deep TMS של BrainsWay.

Deep TMS הוא הליך טיפולי פשוט לתפעול ולא פולשני, המאפשר למפעילים לגרות באופן ישיר מבנים הממוקמים עמוק במוח ושיש להם קשר לבעיות נפשיות ונוירולוגיות שונות. הפרוצדורה מתבצעת על ידי התאמת קסדה לראשו של המטופל, שבה מובנה סליל ה-H של BrainsWay שנרשם בפטנט, והפעלת שדה אלקטרומגנטי אשר משפיע בצורה בטוחה על פעילות תאי העצב של המטופל.

למידע נוסף על תהליך הטיפול בשיטת Deep TMS של BrainsWay המוגנת בפטנטים.

גרייה מגנטית מוחית, או TMS, היא טיפול לא פולשני שבו שדות מגנטיים מופעלים בצורה בטוחה לוויסות פעילות תאי העצב באזורים במוח הקשורים למגוון בעיות נפשיות. הן ה-TMS הרפטטיבי הקונוונציונלי, אשר פותח מוקדם יותר, והן ה-Deep TMS המתקדם, הוכחו כיעילים בשיפור הרווחה של מטופלים, כאשר Deep TMS מציג שיפור ניכר יותר בתסמינים.

מידע נוסף על ההבדלים בין Deep TMS לבין TMS רפטטיבי קונוונציונלי זמין באתר של BrainsWay.

פסיכיאטרים בכל העולם מורשים להציע טיפול ב-Deep TMS, כאשר אנשי מקצוע אחרים (פסיכולוגים, רופאי משפחה) רשאים להפנות את המטופל לבדוק התאמה לטיפול זה, אך ההחלטה לגבי התאמת הטיפול למטופל מתקבלת ע”י הפסיכיאטרים המספקים את הטיפול במרכזי הטיפול הייעודיים לגרייה המוחית (בבתי חולים לבריאות הנפש, במרפאות בריאות הנפש בבתי חולים ציבוריים והן במרפאות פרטיות). 

למידע נוסף לגבי מי מורשה להציע טיפול Deep TMS.

הטיפול ב-Deep TMS מצריך סביבה מסוימת כדי להבטיח שהמטופלים ייהנו מתהליך נוח ומקצועי לפני הטיפול, במהלכו ואחריו. סביבה זו כוללת מאפיינים כגון חדר טיפולים בגודל של לפחות 4.20X3.00 מטר וכיסא נוח עם גב ישר שעליו ישב המטופל במהלך הטיפול.

למידע נוסף על הדרישות ליצירת הסביבה המתאימה לטיפול ולמכשיר של Deep TMS.

מרפאות ובתי חולים בתחום בריאות הנפש אשר מוסיפים את Deep TMS למגוון הטיפולים שלהם, מקבלים מערך מקיף של תמיכה הכולל תהליך הכשרה מקיף, סיוע טכני מלא, יעוץ שיווקי לגבי פרסום הטיפול החדש שהם מציעים, וייעוץ בניהול תהליכי העבודה במרפאה.

למידע נוסף על התמיכה ש-BrainsWay מציעה למפעילי Deep TMS, המשיכו לקרוא.

מרפאות ובתי החולים בתחום בריאות הנפש יכולים לרכוש או לשכור את הציוד של Deep TMS מתוצרת BrainsWay. 

למידע נוסף על דרכי התשלום של BrainsWay.

בנוסף לאישור FDA בארצות הברית, BrainsWay קיבלה אישור CE אירופי להתוויות הבאות:
אלצהיימר

אוטיזם

הפרעה דו-קוטבית

כאב כרוני

חרדה ודיכאון קליני (MDD)

פרקינסון

הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD)

סכיזופרניה (התסמינים השליליים)

הפסקת עישון

אירוע מוחי

טרשת נפוצה

הפרעה טורדנית כפייתית (OCD)

BrainsWay אושרה על ידי ה-FDA גם לטיפול בדיכאון קליני/מז’ורי (MDD) עמיד לטיפולים אחרים, לחרדה ולטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) ולגמילה מעישון.