ד”ר מארק ס. ג’ורג’ .M.D

Mark S. George, MD - Sits on the Scientific Advisory Board at BrainsWay

דר’ ג’ורג’ הינו מומחה בתחום דימות וגירוי המוח וחוקר מוביל של השפעות טיפולים נוגדי דיכאון על המוח.

במחקר מוקדם בארגון הבריאות הלאומי NIMH בארה”ב הוא היה אחד המדענים הראשונים שהרחיב את תחום מחקר המוח באמצעות טכנולוגיות הדימות להפרעות הפסיכיאטריות. הוא גילה שינויים ספציפיים במוח אשר הופעלו בזמן רגשות נורמליים (שינויים באזורים כגון קליפת המוח האורביטופרונטלית, סינגולייט הקדמי, אינסולה, קליפת המוח הפרה פרונטלית המדיאלית, אמיגדלה והיפוקמפוס) והחל לחקור שינויים במוח בעת דיכאון ומאניה, מה שהוביל לשימוש בגירוי המגנטי הלא פולשני של המוח (TMS) לטיפול בדיכאון עמיד. בנוסף חקר דר’ ג’ורג’ שיטות גירוי מוח נוספות כגון גירוי עצבי ואגוס (VNS), גירוי זרם טרנס גולגולתי ישיר (tDCS) וגירוי מוחי עמוק (DBS).

דר’ ג’ורג’ קיבל את תואר רופא באוניברסיטת דרום קרוליינה (MUSC) ב-1985. בנוסף למד פילוסופיה במכללת Davidson. הוא סיים התמחות בנוירולוגיה ובפסיכיאטריה.

את קריירת המחקר שלו החל דר’ ג’ורג’ ב-Queen’s Square בלונדון בשנת 1990, שם השתמש בטכנולוגיות דימות המוח (PET) ואז בגירוי מגנטי (TMS) על מנת למצוא מענה לאתגרים בתחום מדעי המוח.

כשעבד ב-NIH, ארגון הבריאות הלאומי, בשנת 1991, עשה את עבודותיו הראשוניות עם FDG ו-O15 PET ואז עבר בהתלהבות למחקר עם fMRI. הוא המשיך לעבוד עם TMS אותו גם חקר יותר לעומק ובו בעת TMS שימש ככלי מחקר.

ב-1995 עזב את NIH כדי להתחיל מחקר בתחום דימות המוח ב-MUSC ובהמשך היה מנהל מייסד של קמפוס מחקרי גדול למחקר מתקדם בתחום הדימות ושימש בתפקיד מנהל המרכז למשך עשור.

דר’ ג’ורג’ הקים גם מעבדת מחקר בתחום הגרייה המוחית המגנטית BSL במחלקת פסיכיאטריה ומדעי ההתנהגות של הקמפוס.

הוא השתמש בטכנולוגיות קיימות על מנת לענות על שאלות מרתקות בתחום מדעי המוח והן הביא חדשנות רבה לתחום זה ובייחוד בשילוב טכנולוגיות גרייה מוחית עם fMRI.

דר’ ג’ורג’ הינו עורך ראשי של המגזין Brain Stimulation.